Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

1000YTL'yi Bozuk Olarak Ödemek

YazarMesaj
Apocalypse
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
Apocalypse

Erkek Mesaj Sayısı : 411

1000YTL'yi Bozuk Olarak Ödemek Empty
MesajKonu: 1000YTL'yi Bozuk Olarak Ödemek   1000YTL'yi Bozuk Olarak Ödemek EmptyÇarş. Mart 04, 2009 9:31 am

Bir tüketici, 1000 YTL tutarındaki kredi kartı borcunun tamamını madeni paralarla ödemek istediğini ve son günü olduğu için de alınması konusunda
ısrarcı olmasına rağmen banka görevlilerinin "sayımın uzun süreceği" belirtilerek kabul etmediğini öne sürerek, Tüketiciler Birliği'ne şikayette bulundu.

İstanbul'da, bir otomotiv firmasının oto lastiği bayiliğini yapan Şükrü Tezcan'a, müşterisi olan market sahibi, alacağına mahsuben tamamı madeni para olan 4 bin YTL verdi. Paranın bir bölümü ile değişik bankalardaki borcunu kapatan Tezcan, kredi kartı hesabı bulunan bir bankanın Bahçelievler Şubesi'ne gittiğinde ise farklı bir uygulamayla karşılaştı. Kredi kartı borcu olan 1000 YTL'yi madeni paralarla ödemek isteyen Tezcan'ın bu talebi, banka görevlilerinin ''bu kadar bozuk parayı alamayız, sayımı uzun sürer'' gerekçesiyle geri çevrildi.

Çabalarından sonuç alamayan ve son çare olarak Tüketiciler Birliği'ne şikayetçi olan Tezcan, "Borcumun son günüydü. Görevlilere, durumu anlattım. (Almazsanız faiz uygulayacaksınız) demememe karşın, (bizi ilgilendirmiyor) şeklinde yanıt aldım."

Borcunu, temin ettiği banknotlarla ödediğini kaydeden Tezcan, "Tüketiciler Birliği'ne gittim. Banka yetkilileri ile görüşüldü, özür dilediler. Ancak, bana bu çileyi de yaşattılar" diye konuştu.

1000YTL'yi Bozuk Olarak Ödemek
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 1.4 Java Nesnesİ Olarak TanimlanmiŞ Temel DeĞİŞkenler